KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12699005
nr 1269 9005
Axel Hennix
(1905-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad och daterad A Hennix -60. Olja på pannå, 36x60 cm
Axel Hennix, född 1905 i Östersund, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 19:02:24
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)